VERONICA

ouja, aile, ruh, ispanya, mücadele

Nerede izlenir: Netflix

Nasıl izlenir: Korku sinemasında, korkmaktan çok sinematik değerler arandığında izlenir.

İspanyol yapımlar furyasının en önemli temsilcisi olan La Casa De Papel‘in samimiyetini diğer işlerde de bekler hale geldik. İspanya’nın latin ruhundan; eğlenceli, renkli dünyanın dokularından hiç uzaklaşmayacak filmlerden bahsediyorum. Gülmesek bile sıcak gelecek, kaliteli de olursa akıllardan silinmeyecek yapımlar…

Veronica, bahsi geçen kıstaslardan biraz biraz bulundurmasına rağmen izleyicilerin daha farklı bir ihtiyacını karşılıyor… metanet!

Üzerine onlarca film yapılmış ouja ruh tahtasını gördüğümde morallerim ne kadar bozulsa bile irademi konuşturup izlemeye devam ettim çünkü Veronica’nın vitrininde gerçekten çok değerli ödüller var. Öte yandan ruh çağırma sekansına olan geçiş kısa olmasına karşın sinematik anlamda oldukça tatmin edici düzeyde.

Yıllar önce babalarını kaybetmiş bir ailenin en büyük kızı olan Veronica, babasını yeniden görebilmek ve mutlu olmak adına karanlık yollara başvurmaya karar verir. Ouja tahtası ile babasını çağırmak ister fakat olaylar tahmin edemeyeceği şekilde ilerler. Koruması gereken üç küçük kardeşi için metanetli olması gerekir.

Söylenenlere göre gerçek bir olaya dayanan Veronica; oyunculuklar, yönetmenlik ve artık sıradan hale gelmiş bir konuyu farklılaştıran senaryosu ile hem İspanyol filmlerinin sıcaklığını koruyor hem de bütünü ile akıllardan silinmeyecek yapımlar arasında yerini almayı başarıyor. Sana acıyorum, sana üzülüyorum Veronica….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir