TO THE BONE

anoreksiya, yalnızlık, kaçış, korku

nerede izlenir: Netflix

nasıl izlenir: Vazgeçmenin eşiğinde olduğunuza inandığınız an, yapayalnız.

Yok olmak ile var olmak arasında bir film izledim. Kendini takıntıları uğruna kaybetmiş bir bireyin yaşantısına olan isyanını, tatmin olduğu zararı kabullenerek üstünü örtmesini izledim. Elinden kayıp giden hayatın aslında hiç ona ait olmadığını düşünen bir kızın acısını izledim. 

Hayatta kalması için can veren, ruh veren bir avuç insanın mücadelesinin yapmacıklığı ve aslında o mücadeleye müdahil olması gerekenlerin hiçliğinin bizlere, izleyicilere attığı her tokatta silkelenmekten daha fazlası olan bir filmden bahsediyorum sizlere. Kemiklerime kadar titreten, duygularımı sorgulatan Netflix yapımı “To the Bone”; sorgulayıcı ve yargılayıcı bir acı. Göz ardı edilmemesi gereken bir hastalığın sebeplerini anlatıyor. Yönetmenliği, senaryosu, oyuncuları ve Keanue Reeves’i sayesinde düğüm düğüm işliyor.

Eksiklerini dile getirmek kolay olmasına rağmen övülmesinin değerinden mütevellit birbirimizi kırmayalım istiyorum çünkü bu film bizlere bu değeri de öğretiyor. Her sahnesinde ayrı ayrı açıkladığı ilişki kuramlarını, hasta bir kızın merkezinde izliyoruz.

Sizler de izleyin…

İzleyin ki bol bol yemek ve ondan da fazla insanlık öğrenin.

1 Comment

  1. Konusu çok güzel geldi ama beni asıl Keanue Reeves dediğinde vurdun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir