TIME LAPSE

zaman, fotoğraf, arkadaşlık, para

Nerede izlenir: DVD
Ne zaman izlenir: Canınızın sıkılıp ya bu film de neymiş dediğiniz bir zamanda… (valla biz topluca izledik)

Şimdi şöyle başlayalım. Herkes ortamlarda elit gözükmek için sanat filmleri izlemek ister. Ama kimse kimseyi kandırmasın. Çoğu sanat filmi sıkıcıdır. Genelde de canımız sıkıldığında sanat filmleri izlemeyiz. Bir de tabii az da olsa herkesin zaman yolculuğu, zaman sapmaları yani zamanla ilgili olan çoğu filme merakı vardır. İşte tam bu anda (tabii ki diğer zaman ile ilgili filmleri bitirdiğimizden dolayı) Time Lapse filmi karşımıza çıkıyor. Şimdi size film şöyle mükemmel böyle mükemmel diye anlatamam. Zaten mükemmel bir film olsa duyardınız. Ama size şunun garantisini verebilirim: Böyle filmlere merakınız varsa asla pişman olmayacaksınız.

Filmin konusundan spoiler vermeden bahsetmem gerekirse; Jasper, Finn ve kız arkadaşı Callie sıradan hayatlarına devam ederken karşı komşularının evinde bir sonraki günün fotoğrafını çeken bir alet bulurlar. Ee tabii biraz haylaz bir karakter olan Jasper’ın da baskılarıyla bu aleti para kazanmak için kullanmaya başlarlar. Gün geçtikçe fotoğraflar karmaşık bir hal almaya başlar.
Bu arada Flash dizisini izleyenler bilir. Killer Frost karakterine hayat veren Danielle Panabaker’ımız bu filmde de Callie karakterini oynuyor.

Uzun lafın kısası zaman hakkında film arıyorsanız filmi kesinlikle izleyin. Söz veriyorum asla keşke izlemeseydim demeyeceksiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir