THE TAKING OF DEBORAH LOGAN

alzheimer, araştırma, The Blair Witch Project

Nerede izlenir: Netflix

Nasıl izlenir: Aile ile izlendiğinde az soru sorulması istenildiğinde tercih edilecek korku filmi.

Gerçek korkularımızın temelinde yatan sağlık endişesi ile kapıldığımız zihinsel bozukluklar her zaman derin bir dikkate sebebiyet vermiştir. Kontrol edilebilir bozulmaların yanında benlik ile engel koyamadığımız hasarlarımızdan bahsediyorum. İşte bunlar, gerçek korkularımızın kaynağıdır. Psikoloji…

Deborah Logan bir alzheimer hastası. Bir doktora öğrencisinin araştırma sebebi ile evini ve Deborah Logan’ı kayda alma isteği sonuç bulur ve olaylar sürüklenmeye başlar. Eşcinsel kız çocuğu ile mücadele verdiği bu hastalık ucu bucağı olmaya bir yola doğru ilerlemektedir. Hem hastalığı hem de yaşananların garipliğine kapılmış iken farklı evrenlere atlıyoruz. Hiç beklemediklerimiz, gerçek korku sandıklarımız Amerikan korku sinemasına evriliyor.

Sevgili Adam Robitel, bu söylediklerim sana geliyor.

Paranormal Activity serisinin pek de sevilmeyen 2 filminin yönetmenliğini üstlendin. Tamam, korku sinemasında küp şeker kadar yerin olabilir ama ne güzel ilerliyoruz derken neden bizi küstürdün? Spoiler vermeden anlatmaya çalışıyorum. Ben bir alzheimer hastasının yaşatabileceği korkuyu izlemek isterken sen nelere bağladın be güzel abicim… (Gereksiz samimiyetimden dolayı özür dilerim.)

Arkadaşlar, film gayet izlenebilir. IMDB üzerinde 6.0 puana sahip olmasının yanı sıra efsanevi film The Blair Witch Project’ten esinlenilmiş. Zaten Paranormal Activity’de öyle izledik… Seni anlıyorum Adam Robitel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir