The OA

 gizem , bilim , tutsaklık

nerede izlenir: Netflix

nasıl izlenir: Pazar günü yatakta tembellik yaparken 

16 Aralık 2016’da yayımlanan, sekiz bölümden oluşan ve ikinci sezonunu heyecanla beklediğimiz; doğaüstü olayların yoğun olarak işlendiği, dramatik yapısıyla seyirciyi sürükleyen Netflix dizisidir.

–SPOILER–

Dizi bir kördüğüm olarak başlar. Ana karakterimiz Prairie Johnson(the oa) kaybolmasından yedi yıl sonra bir köprüden atlayarak intihar ettiğinde kazara kurtularak bulunur. Daha ilginç olanı ise Prairie kördür ve mucizevi bir şekilde görmeye başlamıştır. Ailesi tarafından kasabasına geri dönen ve mucizevi olaylarıyla kasaba halkı tarafından şaşırılan korkulan Prairie yıllar sonra evine döndüğünde hayatında ne olacağını, neler olduğunu anlatmaya başlar bizlere. Flashbackleriyle yoğunlaştırılmış dizinin soft renklerle çekilmiş sahneleri farklı bir sinematografi oluşturmuştur.

Brit Marling(Prairie), 20 yaşında genç bir kadını canlandırdığı  karakteriyle doğal oyunculuğun üstesinden pek ala gelmiştir.

Ve aynı zamanda yönetmen Zal Batmanglij ile yapımcılığı ve dizinin senaristliğini üstlenmiştir Brit Marling. (on parmağında on marifet)

Ne diyelim, ilgilenenlere iyi seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir