THE NIGHT COMES FOR US

malezya, raid, deniz, aksiyon

Nerede izlenir: Netflix

Nasıl Iizlenir: “Yok mu şöyle vurdulu, kırdılı bir film?” denildiğinde izlenir.

 

Uzun süredir Netflix’ten hakkını veren bir aksiyon filmi bekliyordum fakat bir türlü istenileni yakalayamadım. Jared Leto’lu “Yabancı” gerçekten başarılı bir yapım olmasına rağmen etiketinden uzakta bir akış seyrinde ilerliyordu. Bu sebep ile “The Raid” serisinde sevdiğim oyuncuların yer alacağı bu filmin günü için hatırlatmalar kurulmuştu.
Iko Uwais ve Joe Taslim’i Gareth Evans’ın yönetmenlik koltuğunda oturmadığı bir projede izlemek az da olsa heyecan verici geliyordu.

Timo Tjahjanto (senarist ve yönetmen) tamamı ile bir soru işareti olarak aklımda yer etmişti ve aldığım cevaplar doğrultusunda hiç de tatmin olmadım. Kırk yaşında bir izleyici iseniz saf aksiyondan tatmin olabilirsiniz fakat artık gelişen sinema sektöründe yapımların içinde bulundukları kategoriler içerisinde farklılıklar yaratmamaları, kesinlikle geride kaldıklarını gösteriyor. The Night Comes for Us; benim için geride kalmış bir aksiyon filminden öteye geçemedi. “İntikam” duygusu, bir kız çocuğu aracılığı ile bir olguya evrilmiş olmasına karşın sıradan hikayelerden koptuğunu söylemek yanlış olur. Başarılı dövüş koreografilerinden dolayı sevilmesini kimse beklemesin. Gaza geldik mi? Evet ama tatmin olmadık. İzlenir mi? İzlenir ama bayağı boş olmak gerekli… Üzdün bizi Netflix…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir