THE END OF THE F***ING WORLD

hedonizm, isyan, kaçış, macera

Nerede izlenir: Netflix

Nasıl izlenir: Diziyi bir çırpıda yalayıp yuttuktan sonra pişman olmayacağınız sakin bir akşamüstü.

Charles Forsman’ın aynı adlı, ödüllü çizgi roman serisinden uyarlanan dizi aslında 5 Ocak 2018’de siz seyircilerle buluşmuştu ancak aranızda hala izleyemeyenler vardır diye bir de ben gözden geçireyim de sizi az da olsa izlemeye teşvik edeyim istedim. Çünkü arkadaşlar, bence bu dizi farkını ortaya koymuş. (Ağğbiii Netflix işte yaaa.)

Evet iki ergen var başrolde, bu arkadaşlar 17-18 yaşlarında ve büyüdükleri aile ortamındaki farklılıklar da kişiliklerine yansımış diyebiliriz. İkisi de birbirinden sorunlu ve değişik karakterler. Bahsettiğimiz bu ikili James ve Alyssa. James küçüklüğünde hoşlanmadığı ve sorun yarattığına inandığı hayvanları öldüren ve bundan haz duyan bir çocuktur. Ancak büyüdükçe artık hayvanlar onu tatmin etmemeye başlamıştır ve gözüne liseden bir kızı kestirir, Alyssa’yı. Önce ona aşıkmış rolü yapar, kızı kendine çeker. Alyssa ise hareketleriyle bizlerde nemfomani şüphesi uyandırmaktadır. İsyankar ve sinir bozucudur. Çılgın bir kişiliktir.

İşte bir gün bu ikili her şeyden, herkesten uzaklaşmaya karar verir. James ise kafasında planları oluşturmaya başlamıştır bile, doğru zamanda ve doğru yerde Alyssa’yı öldürecektir. James’in babasının arabasını çalmasıyla başlayan bu yolculukları, ilginç bir maceraya ve keşfe dönüşecektir. Birlikte, tahmin edemeyecekleri bir bağın iki ucunda bulacaklardır kendilerini.

Her bölümü 20 dakikadan oluşan 8 bölümlük dizi aslında bu hayatın tekdüzeliğine, sıkıcılığına bir “dur” deyiştir. Sınırları veya kuralları yoktur, karşı koyuştur, direniştir. Belki de diziyi güzel yapan temelindeki bu fikirlerdir. Umarım biz de bir gün hep birlikte deliririz ve biraz da olsa bu sıkıcı kişiliğimizden uzaklaşırız. İyi seyirler!

NOT: Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi, bu maceranın da bir sonu olacak.

mı?

2 Comments

  1. Burada okuyup aşırı merak etmiştim bu diziyi. Müzikleri ve değişik karakterleri ile (özellikle Eunice ;)) keyif verdiğini söylemeliyim. Fakat diziyi beğenmedim. Karışık kurgusu (olayların karmaşık, hızlı ve yüzeysel ilerlemesi) ve ana karakterlerin haddinden fazla “çocuk” olması (özellikle Alyssa yazıda çok ilgimi çekmişti. Ancak bana göre sadece sinir bozucuydu) diziden itti beni. Umarım dizi 2.sezonda gerçekten sıkıcılığa dur der.

  2. keşke diziyi de yazış tarzın gibi sevebilmiş olsaydım……..
    karakterler beni inanılmaz iğreti etmişti izlediğimde. bence dizinin tek güzel tarafı bölümlerinin ciddi kısa olması ve az bölümünün olması,mini dizi gibi bişiy zaten. beğenmesen de ‘tamamlamaya’ takıntılı biriysen bi oturuşta bitirirsin en azından 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir