Suburra

italya, mafya, kan, aksiyon
nerede izlenir: Netflix
nasıl izlenir: İşten gelince adrenalini yükseltmek için sade bir kahve eşliğinde…
2017 yılında yerel dizilere yönelik hareketlenmeye başlayan Netflix, İtalya’nın mafyatik havasını diziye yansıtmadan yapamazdı. 2008’de Roma yakınlarındaki sahil kasabası Suburra bölgesinde arazi savaşı, organize suç, yozlaşmış politikacılar ve Vatikan arasındaki ölümcül bir savaşı konu alan bir diziyi önümüze serdiler.
Günümüz aksiyon/çete savaşları konseptinin yanına din adamları, politikacılar vb. bir çok suçtan uzak görünen yüzün aslında oyunun sürekli içinde olduğunu ve ellerinin her zaman biraz kirli olduğunu gösteren bir yapım.
Temel konusu; Suburra kasabasındaki en değerli arazi için Adami Ailesi, Çingeneler ve Sicilya mafyasını temsilen Romanın lideri olarak gözüken Samuray adlı karakterin savaşını anlatıyor. Ama biz bu hikayeyi çetelerin liderlerinden çok onların her zaman aykırı davranan veliahtları Aurelion Adami, çingene prens Spadino ve küçük bir esrar satıcısıyken bir anda olayların içinde kendini bulan devletine bağlı bir Roma polisinin oğlu Gabriele Marchilli gözünden izliyoruz.
Açık söylemek gerekirse müthiş bir yapım beklemeyin. Jenerik, müzik kullanımı ve yan oyuncuların yetersizliği gibi eksi yönleri var ama Roma sokakları arasına girebileceğimiz ve klasik mafyatik havalardan kopabileceğimiz güzel bir dizi sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir