İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Southpaw

spor, heyecan, fedakarlık, diriliş

nerede izlenir: DVD(SATIN AL)

nasıl izlenir: Aile bireyleri ile “Hadi güzel bir film izleyelim.” furyasında izlenir.

 Yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua‘nın olduğu, senaristliğini Kurt Sutter‘ın üstlendiği ve başrollerinde Jake Gyllenhaal, Forest Whitaker ve Rachel McAdams’ın olduğu 2015 yapımı Amerikan spor drama filmi. Filmin müzikleri James Horner tarafından bestelendi ve 22 Haziran 2015’te hayatını kaybettiğinden dolayı film ona ithaf edilmiş. Şarkıların prodüktörlüğü Eminem tarafından yapıldı ayrıca sountrack albümünde 2 bestesi bulunuyor.Filmde Billy Hope adlı boksörün hayatını anlatılıyor. Hope, çok başarılı ve zengin bir boksördür fakat karısının öldürülmesi ile alkol ve uyuşturucu kullanmaya başlar. Bu sürede obsesif bir şekilde karısını öldüren adamı arar ve elinde olan –kızı dahil– her şeyi yavaş yavaş kaybeder.

Film; spor konulu olmasına rağmen duygusallığı ve özellikle baba-kız ilişkisi yer yer daha ağır basıyor. Annesini kaybeden 12-13 yaşlarındaki kız çocuğunun babasına sahip çıkması ve karşılaştığı pek çok zorluğa rağmen babasından vazgeçmeyerek yanında kalması, bir babanın kızını kaybetmemek için ne kadar değişebileceği, onun için neler yapabileceği çok çarpıcı bir şekilde aktarılmış. Leila Hope –Billy’nin kızı – rolünde Oona Laurence’ın 13 yaşında olduğunu öğrenince baya şoka girdiğimi itiraf etmeliyim. Yaşının küçük olmasına rağmen çok ağır ve çok duygusal bir rolün altından başarıyla kalktığını düşünüyorum.

Filmi ben gayet başarılı buldum, hatta uzun zamandır izlediğim en iyi 3 film arasında diyebilirim. Film ayrı güzel soundtrackleri apayrı güzel! İzlediğimden beri her sabah Eminem-Kings Never Die dinliyorum- hadi size bir iyilik yapıp buraya linkini bırakayım bari. Bizleri sosyal medyadan takip etmeyi ve yorum bırakmayı unutmayın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest