Slam Dunk

anime, basketbol, komedi, dövüş

nerede izlenir: anime sitelerinde

ne zaman izlenir: günün herhangi bir saatinde rahatça izleyebilirsiniz.

1993 yapımı Slam Dunk 101 bölüm olup bölüm başı 25 dakikayı geçmeyen bir animedir. Günümüz animelerine kıyasla görüntü kalitesi bir tık düşük olduğu için başta izlerken zorlandım. Belki siz de aynısını düşüneceksinizdir ama emin olun bir 101 bölüm daha olsa onu da izlerdik.

Ana karakterimiz Hanamichi Sakuragi sürekli kavga eden, başı beladan bir türlü kurtulmayan ve sürekli aşık olan biridir. Öyle ki okulda reddedilme sayısı ile meşhur olmuştur. En son aşık olduğu kız Haruko Akagi, Sakuragi’yi basketbol takımından biriyle çıkmak istediği için reddeder ve Sakuragi basketbol takımına katılmaya karar verir. Tek sorun Sakuragi’nin basketboldan hiç anlamamasıdır. Tek yapabildiği çok yükseğe zıplamak olan Sakuragi’nin basketbol takımına girişini, basketbolu öğrenişini anlatan anime, dönemin animelerinin çok çok önüne geçmiştir ve günümüzde dahi en iyi basketbol animesi olarak adlandıran bir kesime sahiptir.

Animeyi izlerken kahkahalara boğulacağınızı şimdiden garanti ediyorum. İnanılmaz bir komedi. En iyi komedi animelerine taş çıkartır. Özellikle ilk 50 bölümü muazzam bir komedi içeriyor. Tabii daha sonrasında işin içine biraz daha fazla basketbol giriyor. Basketbol maçları bazen sıkıcı olabiliyor çünkü bazı sahneler fazla uzatılmış. Bazen de kendini tekrarlayabiliyor ama bunlar tam anlamıyla “devede kulak” diyebileceğimiz şeyler. Genel olarak baktığımızda izlediğim en iyi animelerden biri ve her güzel animede olduğu gibi soundtrackler şahane. İyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir