İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SCENT OF A WOMAN

aşk, kadın, tango, al pacino

Nerede izlenir: DVD

Ne zaman izlenir: İçinde dostluk olsun, aşk olsun, tango olsun ve Al Pacino olsun dediğiniz bir anda.

 

-Tangoda hata olmaz, tango hayata benzemez. Basittir. Bu yüzden muhteşemdir. Hata yaparsan, ayakların dolanırsa dans etmeye devam edersin…

Bu filmimizde sizlere Martin Brest’in yönetmen koltuğunda oturduğu 1992 yapımı ‘Scent of a Woman’ filminden bahsedeceğim.

Hiç şüphe yoktur ki, çoğu kişi Al Pacino dendiğinde onun en az bir ya da iki filmini izlemiştir. Fakat Al Pacino’nun muhteşem oyunculuğuyla Oscar ödülü kazandığı ‘Scent of a Woman’ filmini izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir. Evet, hepimiz Al Pacino dediğimiz zaman Scarface ve Godfather deriz. Oradaki oyunculuğu neydi ya deriz. Fakat Kadın Kokusu’nu izlemeden ben Al Pacino izledim demeyin lütfen. Albay Frank Slade rolünde kör bir adamı canlandıran Al Pacino, bu rol için altı ay kadar körler okulunda yaşamıştır. Ayrıca, film çekimlerinde devamlı olarak düz bir noktaya baktığı için görme kaybı yaşamış ve gözlük kullanmaya başlamıştır. Yani şu an Al Pacino gözlük kullanıyorsa emin olun bu film yüzündendir.

Filmin konusuna gelecek olursak, Albay Frank Slade kör ve huysuz biridir. Bir kolej öğrencisi olan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan hafta sonu için Albay Frank Slade’e bakıcılık yapmayı kabul eder. Fakat işler hiç de umduğu gibi gitmeyecektir. Çünkü Frank Slade’in hafta sonu için çok özel planları vardır.

Film içinde zaman zaman eğlenceli, zaman zaman da yürek burkan küçük hikayeler, seyirciye aktarılıyor. Bir kolej öğrencisi ile yaşlı, huysuz, kör bir emekli albayın gitgide arkadaş haline gelmesi ve aralarındaki bağ görülmeye değer. Her şeyi geçtim. Filmdeki tango sahnesini izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınızdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest