ORANGE IS THE NEW BLACK

kadınlar, hapishane, eşcinsel, kaos

nerede izlenir: Netflix

nasıl izlenir: Günün yorgunluğunu atmak için yalnız veya arkadaşlarla izlenir.

Dizinin başrol oyuncusunun da ismini taşıdığı yazarımız Piper Kerman’ın hapishanede geçirdiği günlerini konu alan ve aynı adı taşıyan “Orange Is the New Black: Mein Jahr im Frauenknast” romanından uyarlanan, komedi dizisi kategorisinde yer alabilecek bu dizi, şimdilik 5 sezon olarak seyirciyle buluştu!

Başrol olarak karşımıza çıkan Piper Chapman, nişanlısı ile birlikte lüks ve rahat bir hayat sürerken geçmişinde Alex Vause ile yaşadığı eşcinsel ilişkisinin birtakım sonuçları peşini bırakmaz ve kendi rızasıyla hapishaneye girer. (Gerçekten de beni içeri alın der…) Burada gösterdiği cesaret örneği ileride Piper’ın dönüşeceği kadına dair minik ipuçları verebilir belki de. (Biraz meraklanın)

Dizideki her bir karakter, sağlam karakterler olarak çıkar karşımıza. Bir zaman sonra “başrol oyuncusu” kavramı, yerini “başrollere” bırakır. Hapishanedeki kadınların geçmişine doğru minik flashback’ler olayları diri tutar. Bu kadınların bazılarından nefret edebilirsiniz ancak çoğunu seveceğinizden eminim. Aynı zamanda hapishane hayatını ilgi çekici kılan bu dizi, bir sonraki bölümü aşırı merak ettiklerinizden olmayacak belki ama, siz de orada onlarla olmak isteyeceksiniz.

NOT: Herkesin içinde bir hayvan var, yalnızca onu çıkaracağınız doğru anı bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir