İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

INCREDIBLES 2

inanılmaz aile, süper kahraman, aksiyon, animasyon, Brad Bird

Nerede izlenir: Vizyon, DVD

Nasıl izlenir: Herkesle ve her şekilde izlenebilir.

Uzuuun süreli bekleyişin ardından filmimize kavuştuk. Çocukluk heyecanını bir yana koyup konuşmak gerekirse aksiyonu ilk filmden daha azdı (ya da kesik kesikti) diyebiliriz. Belki de bundan dolayı senaryoda bazı noktalarda kesiklik ve hızlanma vardı.

Bana göre karakterlere daha çok odaklanılmış. Özellikle kadın karakterlere ağırlık verilerek (ek olarak bazı noktalarda verilen mesajlarla) yaşadığımız dönemdeki baskın ideoloji vurgulanmış.

Elastik Kız’ı, Jack-Jack’i ve Frozone’u ilk filmdekinden daha çok ekranda görüyoruz ve aynı zamanda başka kahramanlarla da tanışıyoruz. Filmdeki kötü karakter ise hemen anlaşılıyor. Bundan ayrı olarak yeni nesil bir “kötü” yaratılmış (Joker sonrası dönem kötüleri gibi diyebiliriz). Karakterin kim olduğundan çok söylemek istediği sözlere önem verilmiş.

Filme geçecek olursak; film, Kazıcı’nın şehre kazı makinesiyle girdiği bölümden başlıyor. Ailenin şehri kurtardıktan sonra ağır hasar bırakması süper kahramanların yasa dışı olmasına sebep oluyor. Daha sonra Devtech isimli bir şirket Frozone aracılığı ile Bay İnanılmaz ve Elastik Kız’a ulaşıyor. Şirketin amacı ise kahramanların tekrardan yasal olmasını sağlamak. Bunun için Elastik Kız ile işbirliği yapıyorlar. Elastik Kız kahramanları yasallaştırmaya çalışırken, Bay İnanılmaz ise evde kalıp çocuklara bakmaya çalışıyor. Bu sırada Bob, Violet ve Dash ise Jack-Jack’in güçlerini keşfediyorlar.

Umarım salonlarda ikinci filmi sabırla beklemiş pek çok yetişkin insan görürüz. Herkese güzel seyirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest