HOLD THE DARK

gizem, soğuk, kurtlar, bilinmez

Nerede İzlenir: Netflix

Nasıl İzlenir: Netflix’te geziniyorsunuz ve bir anda karşınıza fragmanı iyi bir film çıkıyor.

 

Ben az önce ne izledim? Gizem havuzunda boğulmuşçasına bir akarsu içerisinde sürüklendim durdum. Bu ilerleyiş tam anlamı ile 2 saat sürdü. Jeffrey Wright, Alexander Skarsgard gibi isimler sayesinde kendimi bıraktım fakat tekrar söylüyorum; “Ben ne izledim?”

Karanlık bir açılık sekansının getirdiği yardımcı çağrısı sonucunda yıllarını kurtları araştırmaya çalışmış ve bir döneminde kurtlar ile birlikte yaşamış, savaşmış Jeffrey Wright’ın hikaye girişi sonrasında her şey hızlanıyor. Ard arda gelen soru işaretlerini; küçük bir çocuğun kurtlar tarafından kaçırılması, garip köy halkı ve ruhsal bozukluklar destekliyor. İlk 20 dakikasından sonra gizem katsayısı git gide artan yapımın içeriğinden çok bahsetmeden yönetmenliği ve oyunculukları hunharca övebilirim. Soğuk havanın ve ahengin gerektirdiklerini göz önünde bulundurduğumuzda donuk bir hal içerisinde olmaları işlerini kolaylaştırıyor gibi durmasına rağmen her şey apaçık ortada! Netflix’te yayınlanmış filmlerin %99’undan oyunculuk ve yönetmenlik açısından iyi olduğu söylemeliyim. “Mute“, “Okja” ve gereksiz sonu dışındaki “Annihilation” yanına yakışır bir yapım olmasına rağmen aklımıza takılan binlerce soru var.

VE BU SORULARIN CEVABI VERİLMİYOR!

Sonucu olmayan ygs sınavı, “cevap sensin” benzeri bir yanıta sahip bilmece gibi hiçbir muammayı açık hale getirmemeleri bir kenara, yol da çizmiyorlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir