HASTA LA VISTA

arkadaşlık, macera, engelsizlik
nerede izlenir: DVD
nasıl izlenir: Arkadaşlarla veya sevgili ile kahve eşliğinde.
Genelde hepimiz Amerikan yapımı filmlere ağırlık veririz. Bazen de Avrupa’yı merkez alarak İtalyan, İngiliz ve Fransız filmlerine bakarız. Ama kendimizi böyle kısıtlamak yanlış.
Aslında çok sade ama beni gerçekten duygulandıran bir film olan Belçika yapımı Hasta La Vista, kendimizi kısıtlamadığımızda bize uzak kalacak güzel yapımlardan biri.
Yirmilerinde üç adam; şarap ve kadınları severler ama yine de bakiredirler. Bir şarap turu kılıfı altında ilk cinsel tecrübelerini almayı umarak İspanya’da onlara özel oluşturulan yer için bir yolculuğa çıkarlar. Jozef görme engelli, Philip boyundan felç olmuş ve Lars da beyin tümörü olan tekerlekli sandalyeye bağlı bir gençtir. Kendileri için sadece ilk cinsel tecrübe değil aynı zamanda özgürlüklerini ve bireysel yapabileceklerini gösteren bu yolculuk hayal ettikleri gibi geçmeyecektir.
Yönetmenliğini Geoffrey Enthoven’in yaptığı Hasta La Vista, eğlenceli ama duygusal hikayesinin güzelliğinin yanı sıra başrol oyuncuları Robrecht Thoren, Tom Audenaert ve Gilles de Schryver’in harika oyunculukları ile çok güzel bir bütünlük oluşturuyor.
Kendi sınırları içinde birkaç küçük kötü yanı bulunan Hasta La Vista, engelli diyerek sınırlandırılan insanların öyle olmadıklarını gösteren ve aslında hiç birimizin sınırları olmadığını, duvarları kendimizin çektiğini gösteriyor.
Ben IMDB değilim; bir puan veremem ama çokça eğlenmek, hafif tebessüme sahip olmak ve biraz duygulanmak için hemen açın ve izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir