GOOD TIME

Nerede izlenir: DVD

Ne zaman izlenir: Yeni çıkmış ve ödüllü güzel bir film izleyeyim dediğin bir zamanda…

Öncelikle şunu belirteyim; bu aslında bir soygun filmi değil. Yani Google’a soygun filmleri yazıp arattığınızda eğer karşınıza bu film gelirse inanmayın. Türkçeye ne kadar “Soygun” olarak çevrilmişse de filmin ana konusu kesinlikle bir soygun değil. Hazır buradan başlamışken filmin konusundan da bahsedelim. Oldukça acemi görünen bir soyguna girişen zihinsel engelli Nick ve abisi Connie banka soyarlar. Fakat Nick yakalanır. Kardeşinin hapisten çıkması için her yolu deneyen Connie’nin başına türlü türlü belalar gelir.

Aslında konuya bakınca eh işte diyebilirsiniz. Fakat sinematografi, müzik kullanımı, senaryo çatışmalarının muazzam bir şekilde bütünleşmesi ve tabii ki Robert Pattinson’un mükemmel oyunculuğu sizi bir saat kırk dakika boyunca alıp götürüyor. Zaten bu kadar iyi şey bir araya gelince de Cannes’dan 2017’de ödül almak bir hayli kolaylaşıyor. Filmin yönetmenleri Safdie kardeşlerden Ben Safdie Nick rolüyle de gayet başarılı bir performans sergilemiş.

Heyecan ve gerilimi üst seviyelerde hissedip film müziklerinin de sizi filme daha da odaklandıracağı “Good Time” filmini şiddetle tavsiye ediyorum. Son olarak da Connie’den şu cümleleri size aktarıyorum:

“I think something very important is happening and it’s deeply connected to my purpose.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir