Fullmetal Alchemist

fantastik, büyü, komedi, dram, aksiyon

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

nerede izlenir: Anime siteleri

nasıl izlenir: Günde 2-3 bölüm yalnız izlemenizi tavsiye ederiz.

Ölen annelerini diriltmek için simyaya başvuran Elric kardeşler Edward ve Alphonse, bir ölüyü diriltmeyi denemenin ağır sonuçlarını yaşayarak öğrenirler. Annelerini geri getirmeye çalışırken küçük kardeş Alphonse’nun bedeni tamamen yok olurken Edward ise bir bacağından olur. Annelerini tabii ki geri getiremezler ve üstüne kardeşini de kaybeden Edward, kardeşini geri getirmek için kolunu feda eder ve Alphonse’nun ruhunu çaresizlikle, o an orada olan bir zırha bağlamayı başarır. 2 kardeş ölen birini diriltmenin imkansız olduğunu çok ağır kayıplar ile öğrenirler. Edward kopan uzuvları yerine “Automail” denen metal uzuvlar taktırır ve bu yüzden kendisine “Metal Simyacı” denir.

Elric kardeşler bu deneyi gerçekleştirdikleri evi yakıp yolculuğa çıkarlar. 2009 yapımı olan anime aslında 2003 yılında çekilmiş ancak orijinal mangaya çok da sadık kalmamıştır. Her iki animeyi de izlemiş biri olarak rahatça söyleyebilirim ki yeniden yapım olan Brotherhood serisi kesinlikle çok daha iyi. 64 bölümden oluşan anime 2010 yılında final yapmıştır.

Dikkatli olun, günde 2-3 bölüm izlemenizi tavsiye ettik lakin izlemeye başladığınızda bırakması o kadar kolay olmayacaktır.

1 Comment

  1. Dikkatli olun demekte o kadar haklısın ki asla ve kat’a günü 2-3 bölüm izleyip bitiremiyorsun, elinde değil anime muhteşem……
    bi kere izleyip doyamamış, bi daha izlemiştim hatta :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir