EVERYTHING SUCKS

komedi, gençlik, 90’lar

Nerde izlenir: Netflix

Nasıl izlenir: Hafta içi yemekten sonra bir doz.

Michael Mohan yönetmenliğinde Peyton Kennedy, Patch Darragh isimli oyuncuların rol aldığı Netflix’in yeni orijinal dizisi. 90’larda çocuk olanların gençlik dizilerini anımsatan bir yapım olmuş açıkçası.

Dizi, 1996 yılında Boring kasabasında liseye yeni başlayan gençlerin hikayesini anlatıyor. Öğrenciler zamanlarının çoğunu geçirdikleri okulu daha katlanabilir hale getirmenin yollarını ararlar. Bu yolu okulun video grubunda bulup daha sonrasında yaşanan olaylar zinciriyle video kulübü ve drama kulübü olarak güçlerini birleştirir ve bir film çekmeye karar verirler.

Bu dizinin güzel bir yanı ise 90’lı yıllarda çocuk olmanın iyi ve kötü yanlarına değiniyor olması. İzledikten sonra tekrar gençlik yıllarına döndürüp yer yer sizi düşündüren ve eski bakış açınızla şimdiki bakış açınızı karşılaştıran güzel mi güzel bir yapıt olmuş.

Dizi, 25 dakikalık periyotlarla çekilip komedi türünde ilerliyor. Çekimleri 90’lı yılları anımsatan o gereksiz zoomlar bile 90’lar amatörlüğünü yansıtıyor. Renkler, müzikler, kıyafetler ile gayet başarılı bir dizi olmuş.

Öte yandan; Stranger Things ve Dark gibi 90’lı yılların nostaljik havasını yansıtan dizi, bu anlamda onlara benzese de izleyiciyi güldürecek olmasıyla diğerlerinden büyük bir farkla ayrılıyor diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir