Ev

bbg, kamera, psikokap, klasik

nerede izlenir: DVD

nasıl izlenir: İçeriğinden dolayı televizyonda çıkmayacağı için denk gelindiğinde kız arkadaşınızla izleyebilirsiniz.

    “İzlediğim en iyi yerli film!” gibi ithamlarda bulunmamı beklemeyin çünkü değil. Başarılı bir iş olduğunu da söyleyemem ama bir şeyler dolanıyor… renkler var.

Film önerisi almayı çok severim. Özellikle filmlere anlam katan, vakit öldürmek için izlemeyen insanlardan aldıklarım çok değerli olur. Bahsettiğim nitelikte olmayan bir arkadaşımın bana gelip heyecanlı bir şekilde bu yapımı anlatıp mutlu olması ve “Yerli film kanka!” vurgusunda adeta zıplaması… ilgimi çekmişti. Eve geçtiğim gibi izlemeye koyulduğumda kendime “Dümdüz izle.” dedim. Detaylara takıldıkça soğuyacağımı biliyordum. Sonra seyir başladı. Televizyon tarihinin en ilgi çeken yarışma formatlarından birine yapılan silahlı baskını anlatıyordu. Bu formatın ne olduğunu adından da anlıyorsunuz herhalde… “Biri Bizi Gözetliyor!”.

Aynı hikayenin örnekleri tüm dünyada yer alıyor. Hatta bu temanın uygulanmadığı bir ülke yok fakat her şeyi kenara bırakıp uzaktan bakalım. Bizde ilk defa yapıldı. Eksiklik yahut yanlış olduğunu tartışmak anlamsız. Hayalgücüne ve tercihe kalmış bir şeydir sanat. Kimsenin canı “Ev” çıkana kadar istememiş olabilir. Peki, nasıl olmuş? Bana göre izlenebilir seviyededir. Az ünlü ve ünsüzlerden oluşan oyuncu kadrosunun performansı tartışılır.(Ben beğenmedim.) Senaryo yeterli değil fakat yönetmenlik kurtarır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir