İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DUNKIRK

2.dünya, savaş, nolan,gerilim

nerede izlenir: DVD(SATIN AL)

ne zaman ve nasıl izlenir: sınav dönemi sonrası arkadaşlarla veya yalnız.

Christoper Nolan’ın yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği Dunkirk, 2017 yılının en çok tartışılan filmlerinden oldu diyebiliriz. Bir kesim -ki büyük bir kesim (ben de dahil)- filmi ortalamanın üzerinde ve hatta çok güzel olarak değerlendirirken, bir kesim de gereksiz abartıldığını düşünüyor ve hatta beğenmiyor. Özünde bir savaş filmi olmasına rağmen Christopher Nolan gerilimi her zaman en üst seviyede tutmayı başarmış. Bazı sahnelerde gerim gerim gerildiğimiz doğrudur.

Gelelim filmin konusuna: 2. Dünya Savaşı’nda Dunkerque Adası’nda mahsur kalan yüz binlerce İngiliz ve müttefik güçlerin tahliyesi, öyle ki bu askerlerin bir yanı düşman bir yanı deniz… Denizden gelecek yardımı beklerken ise tek amaçları hayatta kalmak. İngilizler savaşın gidişatını düşündüğü ve donanmasını gönderip askerlerini alamadığı için tek çareyi sivillerin teknelerini kullanarak askerleri tahliye etmekte bulurlar. Filmin belki de en güzel yanı olay örgüsünün işleniş şeklinde. Tansiyonun bir saniye bile düşmemesini sağlayan şey de bu zaten. Havadaki savaş sahnelerinin karada ve denizde kurtarılmayı bekleyen askerlere olan etkisinin anlatılış biçimi muazzam. Oyuncuların performansı da istenilen seviyeye ulaşınca film tam bir başyapıt olmuş. Öyle ki, olay örgüsünün içinde kendinizi bulmanız çok kolay oluyor ve hayatta kalma savaşını oradaki askerlerle veriyorsunuz. Filmin içeriği ile ilgili fazla bilgi vermeden bir an önce filmi izlemenizi öneriyoruz ve iyi seyirler diliyoruz efenim.

SPOİLER

Kim derdi ki o pilot Tom Hardy abimiz çıkacak…

Bir yorum

  1. Joseph Goebbels Joseph Goebbels 25 Şubat 2018

    Sırf Christoper Nolan yazdı ve yönetti diye izlediğim bir filmde aradığımı bulamadım. IIWW dönemine ait çok daha kaliteli yapımlar mevcut. Bu filmi, bu döneme ait başyapıtları tükettikten sonra izlemenizi tavsiye ederim. Emeğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest