Doctor Strange

büyü, çizgi roman, doktor, eğitim

nerede izlenir: DVD

nasıl izlenir: Evde tek başına ya da arkadaşlar ile biraz alkol aldıktan sonra derin derin konuşmak için izlenebilir.

Marvel Studios‘un yeni filmi Doctor Strange‘ten yaklaşık birkaç saat önce çıktım. Yanlış anlaşılmasın! “Filmi bitirmeden bıraktım.” anlamında konuşmadım. Zaten kimse bu sürükleyici yapımı izlemeden salonu terkedemez.

Korku filmleri ile ünlü Scott Derrickson, şu zamana kadar Hollywood sektöründe adından fazla söz ettirmemesine rağmen Doctor Strange’ten sonra sık sık anılacaktır çünkü hem görsellik hem de çekimler açısında şahane bir iş çıkarmayı başarmış. Yeni dönem sinemasında herkesin dilinden düşmeyen “görsel efekt” materyalinin doruklarına ulaşmayı bilmişler. Inception gibi bir yapımın üstüne dahi koyduklarına söylemeden edemeyeceğim.

Gelelim az da olsa oyunculuklara… Bir kere özet geçmek gerekir ise net olarak herkes gerçekten çok iyi oynamış. Fazlası da azı da var fakat kesin çizgilerimiz ile altını çiziyoruz, HELAL OLSUN! Özellikle Benedict Cumberbatch (Bizim Sherlock) ve Mads Mikkelsen‘i (Bizim Hannibal) sarılarak tebrik etmeliyiz.

Söyleyecek son bir şey kaldı. O da senaryonun çok verimli olmadığıdır. Klasik bir hikaye seçmişler. Kaliteli bir sona sahip olmasına, zeka ürünü çözümler üretmelerine rağmen klişelerden kaçmayı başaramamışlar. Bir dahaki filme artık…

1 Comment

  1. Bizim Sherlock ve Hannibal’a ek olarak Tilda Swinton da güzel bir oyunculuk sergilemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir