İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DISENCHANTMENT

orta çağ, Matt Groening, animasyon, komedi, macera

Nerede izlenir: Netflix

Nasıl izlenir: Hem orta çağı hem de animasyonları seviyorsanız izlenir.

Alkolik ve maceracı bir prenses olan Tiabeanie’nin hayatına tanık oluyoruz. Baskıcı babası, sürüngenimsi üvey annesi ve pısırık üvey kardeşiyle beraber Dreamland’te sarayda yaşamaktadır. Babasının Bean’i zorla evlendirmek istemesiyle dizi başlar. Bean evlenmek istemez fakat elinden de bir şey gelmemektedir. Evleneceği gün Luci ile tanışır. Luci, Bean’in kişisel şeytanıdır. Dreamland’te bu olaylar olurken Elfo adlı elf ise yaşadığı hayattan sıkılmıştır ve elf diyarını terk ederek kendini normal dünyada bulur. Elfo şatoyu bulur ve tam bu sırada düğün gerçekleşiyordur. Olaylar karışır ve düğün iptal olur. Bean, Luci ve Elfo takım olarak maceralara ve barlara atılırlar.

Kişisel fikrime gelecek olursak Futurama’dan dolayı Matt Groening’i ve Eric Andre’yi sevdiğim için diziye şans vermek istedim. Ayrıca ana karakterin eğlenceli ve güçlü bir kadın karakter olması da beni izlemeye iten unsurlardan biriydi. Dizide komik bulduğum unsurlar olsa da bazı esprilerde beni çok sıktığını söylemeliyim. Nerede Futurama esprileri nerede Disenchantment esprileri (Simpsons dizisini çok fazla izlemediğim için hakkında olumlu ya da olumsuz bir yorum yapamayacağım, benim için Groening = Futurama idi). Komedi anlamında bana oldukça zayıf geldi dizi. İzlemeye devam etmemi sağlayan şey ise tabii ki Luci karakteri oldu. Ki bu karakterin bile eksikleri olduğunu düşünüyorum. (Özür dilerim Eric Andre…) Hem şeytan yaratıyorsun hem Eric Andre’yle çalışıyorsun hem de espriler bu kadar zayıf oluyor.

Bu dizinin çok daha iyi olabileceğini düşünerek yazımı bitiyorum. Umarım bizi 2. sezonda daha çok sevindirirsin Groening…

Bir yorum

  1. Asena Ergenekon Asena Ergenekon 4 Eylül 2018

    Çok merak ederek başlamıştım bu diziye. Ama zaman zaman sıkıcı zaman zaman eğlenceliydi. Genel olarak benzer fikirlerdeyiz. Luci daha iyi bir karakter olabilirdi, Elfo’yu sevemedim bile… Aslında hoş dizi ama ne bileyim, fazlaca tatmin etmedi. Yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest