İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

COCO

Meksika, ölüler günü, müzik

Nerede İzlenir: DVD(SATIN AL)

Nasıl İzlenir: Aile ile

Miguel’in büyük-büyük-büyükannesi, eşinin onu ve kızını müzik için terk etmesinden sonra ailesinde müziği yasaklar. Bir ayakkabıcı açar ve nesiller boyu tüm aile müzikten uzak bir şekilde orada ayakkabı yapar. Ta ki Miguel’e kadar. Miguel müziğe olan tutkusunu bastıramayan bir çocuktur. Ailesinden gizli gitar çalar ve Ernesto de la Cruz adlı müzisyene hayranlık duyar. Onun gibi olmak ister. 

Miguel bir gün aile sunağındaki Coco’nun ve büyükannesinin olduğu fotoğrafın çerçevesini yanlışlıkla kırar. Daha sonra fotoğrafa baktığında (fotoğrafta babanın kafası gözükmez, büyükannesi görmemek için fotoğrafı katlamıştır) elinde tıpkı Ernesto de la Cruz’a ait olan gitarın aynısını görür. Ernesto de la Cruz’un ailesini terk eden büyükbabası olduğu fikrine kapılır.

İçindeki müzik aşkını daha fazla tutamayan Miguel yetenek yarışmasına katılmaya çalışır fakat gitarı yoktur. Ernesto de la Cruz’un mezarına giderek büyükbabasının gitarını alıp yarışmaya katılmayı düşünür ve asıl hikaye burada başlar. Ölüler Günü’nde ölüler dünyasına giden Miguel ailesiyle tanışır ve gerçekleri öğrenir.

Film sizi duygudan duyguya sürükleyebiliyor. Bir anda bir olaya şaşırırken ardından ağlamaklı olabiliyorsunuz. Ve tabii hikaye Meksika’da geçtiği için ölüler dünyasında çok ünlü bir isimle karşılaşıyoruz. Artık kim olduğunu da filmi izlerken öğrenirsiniz. Keyifli seyirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest