BLACK PANTHER

kral, afrika, savaş, klişe, özgürlük

nerede izlenir: Vizyon

nasıl izlenir: Valla buna diyecek sözüm yok… İzlenmese de olur.

Heyecan ile beklediğim süper kahraman filmi günlerinden biri daha gelmişti. Bu sefer içimdeki kıpırtının sebebi yapımı herkesten önce, basım gösteriminde izleyebiliyor olmamdı fakat beklenildiği gibi keyif almamak hayatı sorgulamama neden oldu…

Black Panther; Marvel’ın karizmatik kralı, asaletin efendisi, Captain America’nın afrika versiyonu gibi bir karakterdir. Onu olağanüstü kılan diğer ayrıcalık ise kral olduğu bölge Wakanda’dır. Teknoloji ve maden harikası bir bölge. Neyse… Hepsi filmde güzel bir şekilde yer almış gibi durmakta ama güzel değiller. Görsellik açısından büyük oranda zevkten dört köşe olurken bazı özel efektler gözünüzü yakıyor. Oyunculuklar nerede ise bütününde başarılı gibi dursa da Micheal B. Jordan yani hikayedeki kötü karakterimiz Killmonger, tatmin etmiyor.

Hikaye klişe, senaryo akmıyor da işte Wakanda görüyoruz ve güzel bir aksiyon izliyoruz. Kral iktidarsız, düşman bana göre başarız. “Bir tek Wakanda güzel!” demek isterdim de hayvan gibi bir hatayı yüzümüze sokup sokup durmuşlar.

YA SEN AFRİKA ÜLKESİSİN! NEDEN KENDİ İÇİNDE İNGİLİZCE KONUŞUP AMERİKA’DA WAKANDA DİLİNDE KONUŞUYORSUN.

Gördüğüm en saçma hareket… Amerikalı izleyiciler altyazı okumayı sevmiyor diye milyon dolarlık işleri çöp haline getirmek bir hayli itici duruyor. Gidilir mi? Gidin de çıkınca bir yazın bakalım sizler ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir