AVENGERS: INFINITY WAR

Sözlerime aynen film gibi “harsst” diye başlıyorum. Şu an havalimanındayım, yanımda bilgisayarım olmadığı için malum firmadan “Oscar Wilde-Mutlu Prens” kitabını aldım (çünkü en ucuzu oydu) ve kitaptaki boş sayfalara bir şeyler karalıyorum. Sanırım sözlerimi havada sonlandıracağım.

    Bu yazıyı gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz, tamamen spoilersız olacağına söz veriyorum. MCU’in gerek yan hikaye, gerek bir cameo veya after credits olarak ilmek ilmek işlediği Thanos-Infinity Stones hikayesinin bir nevi finali olarak nitelendirilen Infinity War filmini basın gösteriminde izledik ve coştuk ama nasıl coşmak… Duvarları kemireceğim artık insanlar da izlesin de tartışabilelim diye.

    Nasıl bir finalden bahsediyoruz açıklayalım: Baştan aşağı çok hızlı ilerleyen bir hikayemiz var. Filmin süresi 156 dakika ama kafamızı kaşıyacak zaman bırakmamışlar, hikaye dolu dolu ve bunu 60 küsur karakteri bulunduran bir filmde başarmışlar, önlerinde selam duruyorum. 60 küsur karakter olmasına rağmen bir kez bile “şu karaktere biraz daha zaman verselerdi keşke” demedim, karakterlere ayrılan süre gayet yerinde. Aksiyon ve koreografiler gayet başarılı. Espriler hiç göze batmıyor. Bay “MARVEL” sizi kutlarım, CGİ muazzam, yani o kadar kaliteli ki tamamen CGİ olan bir karakter bile size duyguyu aktarabiliyor.

   Şurada Thanos’u övmezsek çok büyük ayıp etmiş oluruz söyleyeyim. Josh Brolin döktürmüş, karakter motivasyonu çok güzel, hatta filmin belli yerlerine empati yaptığım zaman haklı bulduğum dahi oldu. Oraya klişe kötülük yapmak için kötülük yapan bir karakter koymuşlar ve işliyor abi, hiç saçmalamıyor, seni başka yere çekmiyor.

   Filmin günahları yok muydu? Tabii ki vardı ama inanın hiç önemsemeden yolunuza devam ediyorsunuz, sizi rahatsız edecek derecede değil. MCU daha önceki filmlerden derslerini almışlar. Russo biladerler yine başarmış, onlara da ayrıca bir demet teşekkürü borç biliriz.

   Neyse biz filmi beğendik ve size de ısrarla tavsiye ediyoruz. Muhakkak sinemaya gidin tüketin, mümkün olduğu kadar erken tüketmenizi öneririz çünkü en ufak bir spoiler filmden alacağınız bir takım duyguları sekteye uğratabilir. İyi seyirler efenim.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir