Arif V 216

yeşilçam, gora, zaman yolculuğu, halı-kilim-travel

nerede izlenir: Vizyon

nasıl izlenir: Her konumda, her tip insan ile gülmek için izlenir.

Herkes merak içinde bu filmi aylarca bekledi. Yapılan reklamlar, kurulan kadro ve altyapısı bir efsaneye dayanan karakterler gibi gibi… Evet, filmimiz bahsi geçenlerin hakkını veriyor. Hepimizin aklında olan “Acaba patlayacak mı?” sorusuna tokatvari attığı volesi ile benim görüşüme göre G.O.R.A ‘dan bile daha güzel bir iş ortaya çıkıyor. Yeşilçam sinemasına, G.O.R.A ‘ya ve Hollywood filmlerine yapılan göndermelerin yanı sıra hızla akıp giden senaryo, olağanüstü espriler ile süslenmiş. Seyir hiç zevkini azaltmadan akıp gidiyor. Üstüne de en az iki gün konuşturuyor. Tabi bizler yıllar yıllar sonra bile esprilerini hatırlar güleriz, o ayrı…

Bir paragraf içerisinde içerik hakkında gizemi bozmadan söyleyeceklerimi yazdım. Esas anlatılması gereken “Arif V 216 neden izlenmelidir?” olacak. Bir parafta da iki açıdan sebebini anlatacağım.

Öncelikle ülkemizde vizyona giren, özellikle son dönemdeki komedi filmleri yerlerde can çekişirken kaliteli mizahı ezip geçmeden destek çıkmayı bilmeliyiz. Yılların deneyimi ve güvenilir komedisine, her zaman olduğu gibi şimdi de bir omuz atmalı ve filmi izlemeli, paylaşmalıyız. Diğer bakış açısı ise sürekli ağlandığımız “Türk sineması gelişmiyor!” mottosundan gözlerimizi ayırıp şu yapımlara bir bakalım! Ülkemizde en çok prodüksiyona emek harcanan, yüksek bütçeli filmler aynı kişilerin elinden çıkıyor fakat her defasında hakketiğini alamıyor. Yerli sinemanın büyümesini istiyorsanız. “Onların cebine para girecek…” algısını kırıp “Daha güzel işler göreceğiz be, oley!” diye bu filmlere gitmeliyiz.

Özet: ÇOK KOMİK… ÇOK.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir