İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ANASTASIA

animasyon, Rusya, kraliyet ailesi, müzikal

Nerede izlenir: DVD

Nasıl izlenir: İzleyecek animasyon bulamadığınızda izlenir.

Hikaye 1916 yılının Çarlık Rusya’sında geçiyor. 2. Nikolay bir balo düzenler. Tüm Romanov ailesi oradadır. Ailenin en küçük kızı 8 yaşındaki Grandüşes Anastasia da baloda bulunmaktadır. Balo aniden büyücü Rasputin tarafından kesilir (Rasputin ihanetten sürülmeden önce ailenin başdanışmanıdır). Cezasını kabul etmeyen Rasputin ruhunu satıp bazı güçlere sahip olmuştur. Böylelikle Ramonov ailesini lanetler ve Rus Devrimi başlar. Balodan sadece Anastasia ve Marie (Anastasia’nın büyükannesi) kaçabilir. Fakat kaçarken yolları ayrılır ve Anastasia başını vurarak hafızasını kaybeder.

Anastasia büyüdüğünde ise geçmişe dair hiçbir şey hatırlamaz. Adı Anya’dır. Elinde olan tek şey ise büyükannesinin ona verdiği kolyedir.
Marie ise Fransa’da Anastasia’yı aramaktadır ve bulana ödül verecektir.
Anya bu sırada sarayda ismi Dmitri ve Vladimir olan iki kişiyle tanışır. İkili ödülden haberdardır ve Anya’nın Anastasia’ya benzediğini söyleyerek onu ikna ederler, ardından ödülü almak için Fransa’ya doğru yolculuğa çıkarlar. Fakat bu yolculukta Rasputin onları rahat bırakacak mıdır?

Gerçek tarihi kişilere dayanan bu müzikal animasyonu keyifle izleyeceğinize eminim.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest